Kamera on-line

Przyjezierze

Przyjezierze położone jest nad Jeziorem Ostrowskim pow. 349 ha, wśród lasów miradzkich to duży zespół turystyczno-rekreacyjny, który na bezleśnych przestrzeniach Kujaw Zachodnich jest zjawiskiem wyjątkowym, ściągających licznych wczasowiczów i turystów krajowych i zagranicznych.
plaza przyjezierze
Leży przy drodze Mogilno – Konin na całkowitej powierzchni około 40 ha. Kryształowo czysta woda jeziora oraz szerokie, piaszczyste plaże z łagodnym zejściem do wody stanowi o jego atrakcyjności i niepowtarzalnym charakterze. Przyjezierze to jeden z niewielu tego typu obiektów w kraju posiadających własną oczyszczalnię ścieków wraz z siecią kolektorów.
Przyjezierze w sezonie
Do dyspozycji turystów są tutaj hotele, domy wczasowe i ośrodki kolonijne, domki letniskowe, camping, pole namiotowe. Całość wraz z okolicznymi miejscowościami leży w Obszarze Krajobrazu Chronionego. Dobrze rozwinięta sieć placówek handlowych, usługowych i gastronomicznych zaspakajają w pełni potrzeby przebywających w Przyjezierzu gości.
zjeżdzalnia przyjezierze
Wypożyczalnie sprzętu wodnego, oraz 50-cio metrowa zjeżdżalnia wodna stanowią ofertę dla wszystkich spragnionych rekreacji związanej z wodą. Nad bezpieczeństwem na plażach czuwa czołowa w województwie bydgoskim Drużyna WOPR nr 4, zaś samo kąpielisko na plaży głównej kilkakrotnie zdobywało tytuł „Kąpieliska roku”.
plaza przyjezierze
W sezonie letnim od czerwca do września wśród propozycji towarzyszących rekreacji jest duża liczba imprez kulturalnych i sportowych z których Wielki Bieg Długodystansowy z Jezior Wielkich do Przyjezierza na dystansie 15 km uzyskał znaczną renomę. Kolejnym walorem Przyjezierza i jego okolic jest specyficzny mikroklimat który już od szeregu lat bardzo sobie cenią stali bywalcy.
rajd rowerowy przyjezierze
Wody Jeziora Ostrowskiego stwarzają wspaniałe warunki do uprawiania wędkarstwa, a okoliczne lasy to raj dla myśliwych. Wrzesień i paŸdziernik to oddzielna propozycja dla tych wszystkich którzy szukają ciszy wśród lasów - grzybiarzy, ornitologów oraz artystów szukających natchnienia.

Więcej zdjęć znajduje się w galeri: kliknij tutaj.

Góra strony